BEYAZ EŞYA

1958 yılından bu yana ahşap sektöründe faaliyet gösteren firmamız uzun yıllar boyunca dünyanın farklı bölgelerinden tomruk ithalatı yapmış ve Türkiye’de ahşap sanayiinin hammadde ihtiyaçlarını karşılamıştır.

 

90’lı yıllar içerisinde Bolu Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan tesisimizde, beyaz eşya sektörüne yönelik sunta üst tabla üretimi başlamıştır. Öncelikle Türkiye’de yerleşik ana sanayilere yönelik olarak başlatılan üst tabla üretimi, daha sonra başta İngiltere, İtalya ve Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerine, Çin, Hindistan ve Kuzey Afrika gibi alternatif ihraç pazarlarına da hizmet vermeye başlamıştır.

Bolu’da ebatlama, pres, kenar bantlama gibi üretim hatları ile güçlendirilen fabrikamız entegre bir tesis haline dönüşmüştür.

 

Balorman INT, 30 yılı aşkın süredir önde gelen pek çok beyaz eşya firmasına global çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Türkiye’deki beyaz eşya ürünleri ile ilgili ana üretimlerini Bolu ve yeni yatırımı olan Akhisar tesislerinde, Avrupa ülkelerine yönelik üretimlerini ise Romanya tesisinde sürdürmektedir.

 

Bugün itibarıyla toplamda 25 milyon adedin üzerinde üst tabla üretimi yapılmaktadır.

Balorman INT, beyaz eşya sektörüne yönelik üst tabla üretiminde Avrupa’da en büyük pazar payına sahip üretici firma konumundadır.